COVID-19

07.02.2022

7. veebruarist ei pea lähikontaktsed õpilased enam karantiini jääma juhul, kui neil puuduvad haigustunnused.
·         Leevendus kehtib kõigile kuni 18-aastastele (k.a) ja 2021/2022. õppeaasta kestel 19-aastaseks saavatele lastele ja noortele, kelle lähikontakt leidis aset  lapsehoiuteenuse osutamisel, koolieelses lasteasutuses, üldhariduskoolis, kutseõppeasutuses, huvikoolis,  noorsootööasutuses või huvitegevuses. Kui lähikontakt toimus mujal (nt perekonnas, üritusel vm), siis tuleb jääda tavakorras 7 päevaks karantiini. Koolist koju tuleb õpilasel jääda haigustunnuste või positiivse kiirtesti korral.

·         Positiivse kiirtesti saanud laps ei pea enam minema PCR testile, vaid tal tuleb jääda 10 päevaks isolatsiooni ning vajadusel ühendust võtta perearstiga.

  • Esmaspäevast, 7. veebruarist jõustuv muudatus puudutab vaid lähikontaktseid õpilasi, vaktsineerimata/põdemata õpetajatel tuleb lähikontakti korral siiski 7 päevaks karantiini jääda
  • Alushariduses, üldhariduse nooremas kooliastmes ning noorsootöös ja huvitegevuses soovitab HTM võimalusel korraldada tegevused kindlates rühmades, mis omavahel kokku ei puutu. Tõhusamaks hajutamiseks tuleb kavandada eri gruppide õppetöö algus- ja lõpuajad ning vahetunnid võimalusel eri aegadele.

26.10.2021

Soovitused_nakkushaiguste_leviku_tokestamiseks_lasteasutustele

01.09.2021

https://www.hm.ee/sites/default/files/2021.09.01_juhis_lasteaiad_ja_-hoiud.pdf

29.04.2021

https://www.hm.ee/sites/default/files/2021.04.28_lasteaedade_juhis.pdf

12.03.2021

OVID-19 olukord on Eestis äärmiselt kriitiline – nakatumise näitajad kasvavad, haiglad on ülekoormatud ning uusi nakatunuid lisandub pidevalt kõigis vanusegruppides. Sellest tulenevalt otsustas Vabariigi Valitsus, et kõik haridusastmed jäävad vähemalt 11. aprillini distantsõppele. Kõigil vanematel, kellel võimalik, soovitatakse koju jätta ka lasteaedades ja -hoidudes käivad lapsed.

11.12.2020

juhend lasteaedadele

15.10.2020

Ida-Virumaa kiri EE

07.05.2020

Juhend lasteaedadele ja lapsehoidudele seoses COVID-19 levikuga

27.03.2020

10 soovitust õpetajale, lapsevanemale ja noorsootöötajale, kuidas rääkida noortega koroonaviiruse ohtlikkusest

  1. Uuri, mida noored viiruse kohta juba teavad. Lase neil rääkida mõtetest ning tunnetest, mis sellega seoses tekivad, täpsusta vajadusel fakte ja korrigeeri riskide kohta käivaid väärarvamusi.
  2. Paku juurde informatsiooni, selgita, kust sinu info pärineb ja millised on usaldusväärsed allikad info hankimiseks (Terviseamet, Maailma Terviseorganisatsioon, teadlaste ja arstide sõnavõtud jms). Suuna noori võimalusel jälgima ka Facebookis neile mõeldud kanalit Teeviit, kus vahendatakse viiruse kohta käivat ametlikku infot ja nõuandeid.
  3. Ära koorma noori infoga üle. Jäta võimalus infot juurde küsida. Võta päevakajalisi sündmusi jälgides viirusega seonduvad uued teemad ja vaatenurgad regulaarselt jutuks. Viiruse kohta saadakse igapäevaselt teada uusi fakte, mis aitavad selle käitumist mõista ja end paremini kaitsta.
  4. Uurige viiruse kohta koos midagi uut juurde (nt kuidas inimese keha viirustega võitleb ning millele viitavad haiguse sümptomid, kuidas viirused meid haigeks teevad ning mida me saame teha, et haigestumise riski vähendada).
  5. Selgita lihtsalt ja toetu faktidele, mitte emotsioonidele ega arvamustele.
  6. Ole rääkides tõsine ja veenev. Väldi hirmutamist ja ähvardamist – palju mõjusam on suunata noori tõeste faktide kaudu olukorda mõistma ja sellele vastavalt käituma.
  7. Juhi noorte tähelepanu mõtlematu käitumise tagajärgedele. Nakatudes seavad nad ohtu mitte ainult enda, vaid ka oma lähedaste tervise.
  8. Selgita, et viirus ei ole seotud vaid ühe riigi (nt Itaalia) või inimrühmaga – viirus ohustab kõiki vanusest sõltumata.
  9. Palu noortel pakkuda ise lahendusi vaba aja veetmiseks. Näiteks virtuaalse noorsootöö tegevused – mõtteid ja meetodeid leiad Eesti Noorsootöö Keskuse alalehelt “Noortevaldkonnale eriolukorras“.
    • Sotsiaalmeedias kasuta teemaviidet #püsikodus.
  10. Selgita, et viiruse leviku tõkestamiseks peab vältima nii avalikke kogunemisi kui ka kohtumisi sõpradega.
    • Avalikus kohas peab rangelt järgima 2 + 2 põhimõtet: liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teiste inimestega tuleb hoida vähemalt 2-meetrist vahet.

Hea Eesti inimene!

Alates 12. märtsist 2020 kehtib Eestis Vabariigi Valitsuse otsusel eriolukord, et tõkestada koroonaviiruse levikut. 24. märtsil võttis valitsus vastu täiendavad meetmed viiruse leviku piiramiseks.

Alates 25. märtsist:

  • tuleb avalikes kohtades ja siseruumides (v.a. kodus) hoida teiste inimestega vähemalt 2-meetrist vahet. Avalike kohtade alla kuuluvad mh mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad.
  • võib avalikus kohas koos viibida kuni 2 inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning inimestele, kes täidavad avalikke ülesandeid.

Alates 27. märtsist:

  • jäävad kaubanduskeskustes avatuks vaid hädavajalikud poed ja teenused. Avatuks jäävad seal asuvad toidupoed, apteegid, sideettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid. Kaubanduskeskuste söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük. Kõigi avatuks jäävate poodide ja teeninduspunktide sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu.
  • ei tohi söögikohad ja baarid olla avatud kauem kui kl 22ni (v.a. toidu kaasamüük ja kojuvedu).
  • on suletud meelelahutus- ja lõbustuskohad.

Piirangud vaadatakse üle kahe nädala möödumisel.

Eriolukorra meetmete järgimine on iga inimese kohustus. Ainult nii kaitseme koroonaviiruse eest iseend ja oma lähedasi ning kõige haavatavamat osa Eesti elanikkonnast: meie vanemat põlvkonda ja krooniliste haigustega inimesi.

Küsimuste korral vaata kriis.ee või helista 1247.

Kaitse end ja oma lähedasi!

Vabariigi Valitsus

Vabariigi Valitsus

Tähelepanu!

Narva Linna Sotsiaalabiamet avaldab ööpäevaringsed infotelefonid, mis töötavad riigis eriolukorra tingimustes!

Kui vajate KIIRELOOMULIST abi, palun helistage!

Kui märkate, et keegi vajab KIIRELOOMULIST  abi, helistage!

Kõik Narva Linna Sotsiaalabiameti spetsialistide telefonid on avaldatud kodulehel ning                Narva Linna Sotsiaalabiameti ustel, aadressidel Linda 4 ja Malmi 5A.

Võimalusel helistage spetsialistidele telefoni teel.

53056001, 53054558-pensionäärid, täiskasvanud inimesed erivajadustega

53040627-toimetuleku rühm

53012714-lastekaitse osakond

5512193-direktor (abivajavad pensionärid)

 


Hea Eesti inimene!

Olulisem info koroonaviiruse (COVID-19) kohta.

Kui oled tulnud riskipiirkonnast või kokku puutunud koroonaviirusesse haigestunuga, jää kaheks nädalaks koju ja jälgi sel ajal oma tervist. Riskipiirkondade kohta saad infot: www.terviseamet.ee/riskipiirkonnad

Pea meeles! Praegu on gripihooaeg ja liikvel on erinevad nakkushaigused, mille sümptomid on koroonaviirusega sarnased.

Palaviku, köha või hingamisraskuste korral küsi nõu perearstilt või perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt helistades +372 634 6630) ja maini, kui oled saabunud viimase 14 päeva jooksul riskipiirkonnast või oled kokku puutunud koroonaviirusesse haigestunuga.

Tavapäraselt kaasneb koroonaviirusega palavik, köha ja/või hingamisraskused ning see levib inimeselt inimesele piisknakkuse (köhimise ja aevastamise), samuti saastunud pindadel olevate pritsmete ja käte kaudu.

Üldjuhul kulgeb haigus kergete haigusnähtudega. Koroonaviirus ohustab kõige enam vanemaealisi ja nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesi.

Soovitused:

  • Kõige paremini saad end ja oma lähedasi haigestumise eest kaitsta, kui pesed hoolikalt ja regulaarselt käsi!
  • Kui tunned end haigena, püsi kodus ja ravi end, nii tervened kiiremini ja kaitsed haigestumise eest ka teisi.
  • Haigestunud inimesest hoia vähemalt ühe meetri kaugusele.
  • Viiruse kahtluse korral ära mine erakorralise meditsiini osakonda (EMO) – sellega võid ohustada teisi. Helista perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220 (välismaalt helistades +372 634 6630).

Korrektse ja ajakohase info koroonaviiruse kohta leiad aadressilt: www.koroonaviirus.ee

Lisainfo haiguslehtede kohta Haigekassa koduleheküljelt: VAJUTA SIIA

Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest!

Terviseamet

www.terviseamet.ee