Lasteaed töötab alates 1988. aastast. Alates 1992 on see Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonna lasteaed nr 37. Aastast 2000 kannab lasteaed nimetust Narva Lasteaed Cipollino. Asutus kuulub Narva Linnavalitsuse (edaspidi linnavalitsus) valitsusalasse. Lasteaia vara omanik on linnavalitsus.
Lasteaed omab oma logotüüpi ja iga rühm – oma nimetust. Lasteaias töötavad 12 rühma – 4 sõime ja 8 lasteaiarühma, milles kasvatatakse üle 200 lapse. Igas rühmas töötavad kaks õpetajat ja üks õpetaja abi. Lastega töötavad ka liikumis-, ujumis-, muusikaõpetaja ja logopeed. Kokku töötavad 59 töötajat: direktor, õppealajuhataja, 30 pedagoogi ja 27– tehnilise personali töötajat. Kõigis lasteaia rühmades on olemas eraldi magamis- ja mänguruumid, mis on sisustatud mööbliga. Pedagoogidele abiks on lasteaias soetatud interaktiivsed tahvlid, projektorid, arvutid, laminaatorid ja paljundusmasinad, juhitud internetiühendus. Lasteaias Cipollino on olemas spordi-muusikasaal, logopeedi kabinet, ujula, saun ning soolakamber. Iga rühmal on õues oma mänguplats mänguväljakutega. Õues on ka ühiskasutuseks spordiplats ja muinasjutunurk, mis on varustatud õppelaudadega ja mõeldud laste uurimuslikuks tegevuseks. Kollektiiv pöörab tähelepanu territooriumi haljastamisele ja territooriumi heakorrastamisele. Meie asutus on korduvalt võtnud osa konkursist „Kodu kauniks“ ja saanud esikohti.
Lasteaias töötavad rühmad, kus vene keelt emakeelena kõnelevad lapsed käivad keelekümbluse rühmas. Käesoleval ajal töötab lasteaias keelekümblusprogrammi järgi 8 rühma (alates 3.aastast). Tulemusel, kui laps läheb keelekümblusrühmast kooli, laps saavutab lasteaia õppekava tulemused. Lisaks tegelevad lastega muusika- ja liikumisõpetaja, ujumisõpetaja, logopeed.
Kogenud õpetajate juhtimisel on suurt tähelepanu pööratud laste ohutuse ja tervise edendamisele ja loodushuvi tekitamisele, rakendatakse digivahendite kasutamise metoodikat. Selleks on lasteaed liitunud Tervist Edendavate Lasteaedade (TEL) võrgustikku. Osaleb Rohelise kooli programmis ja kasutab aktiivselt Robootika seadmeid oma õppetöös. Robootika seadmete, nagu põrandarobotide Bee-Bot, Blu-Bot, Ozobot ja Matatalab, soetamist on osaliselt toetatud HITSA. Samuti meie lasteaed pöörab suurt tähelepanu üksteise arvestava ja kaasava kultuurile ja liitus Lastekaitse Liidu projektiga „Kiusamisest vaba lasteaed“, mille eesmärgiks on luua kiusamist ennetav suhe.
Lasteaia Cipollino eripära
- Lasteaia lähedane asukoht linnaparkide ja puhkealadega nagu Park 100, Paiupark, Äkkeküla terviserada pakuvad lapsi lisavõimalusi õuesõppe rakendamiseks ja terviseedendamiseks.
- Lasteaias on loodud kaasaaegne Heaolukeskus kuhu kuuluvad peamised tervise edendavad teenused: ujula, saun, „Fitokohvik“ lõgastusruumiga, soolakamber, Bioptron taastusravi. Lasteaial on suur avar õueala, mis on eelduseks sportlike tegevuste organiseerimisel.
- Lasteaias käib aktiivne töö kolme programmi järgi – Roheline kool, Tervist Edendav Lasteaed ja Robootika, mille tulemusel õpitakse paljusid teemasid põhjalikumalt, tänu millele omandatud teadmised, oskused, võimed muutuvad tugevamaks, teadlikumaks ja neid saab kasutada erinevates tingimustes.
- Lasteaed pöörab suurt tähelepanu üksteise arvestava ja kaasava kultuurile ja liitus Lastekaitse Liidu projektiga „Kiusamisest vaba lasteaed“, mille eesmärgiks on luua kiusamist ennetav käitumiskultuuri, kus suhtutakse üksteisesse sallivalt ning austavalt, kus lapsed hoolivad üksteisest, kiusamise korral sekkuvad ja kaitsevad kaaslast, kes seda ise ei suuda.
- Õppe-ja kasvatustöö mitmekesistamiseks tehakse tiheda koostööd lastevanemate ja kogukonnaga, kaasates riigi ja linna asutusi ja ettevõtteid.